AUZEF'ten Mardin'deki Köy Okuluna Yardım Eli

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Kültür Sanat ve Gezi Kulübü, Köy Okullarına Yardım Projesi kapsamında Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Dara Köyü İlkokuluna yardım kampanyası gerçekleştirdi.
 
Köy Okullarına Yardım Projesi, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Dekanlığı ve öğrencilerinin desteği ile gerçekleşti.
 
Giysi ve kırtasiye malzemelerinin bulunduğu koliler, öğrencilerin yardımı ile okul yetkililerine teslim edildi.
 
Projeyi organize eden İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Kültür Sanat ve Gezi Kulübü Başkanı Kaan Tekintamgaç, " Organizasyon sürecinde bize destek veren başta fakültemiz dekanlığına, rektörlüğe ve yüksek katılımla destek sağlayan fakültemizdeki öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bizi, Dara Köyü’nde misafir eden Okul Müdürü Yusuf İzgi ve yönetimine ise ayrıca teşekkürler. Umut verici yapıda olan çocuklarla bir arada olmak, kendilerine eğitim alanında destek olmak büyük bir değer. Bu proje içerisinde Atatürk ilke ve inkılâpları  öncülüğünde kendilerine örnek teşkil ettiysek ne mutlu yarınlarımıza... " dedi.
 
Dara Köyü İlkokulunun öğrencileri ise Köy Okullarına Yardım Projesi kapsamında desteğini esirmeyen herkese teşekkürlerini iletti.
 
Dara Köyü İlkokulu Müdürü Yusuf İzgi de "Okulumuzun eksiklerini giderdiler. Köy Okullarına Yardım Projesinde emeği bulunan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.