Ders Ekle-Bırak İşlemleri Hakkında Duyuru

 Fakültemiz tarafından ders seçim işlemleri gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimiz, kullanıcı adı ve şifreleri ile AKSİS’e girerek Öğrenim Bilgileri/ Dönem Dersleri ve Sınavları sekmesinden sorumlu olduğunu derslerini kontrol etmelidir. Herhangi bir değişiklik/ düzeltme yapılmasını öngördüğünüz takdirde 13 Ekim Pazar saat 17: 00 ‘a kadar çözüm merkezi üzerinden talep oluşturması gerekmektir. Aksi takdirde sorumluluk öğrenciye aittir.

  • 2017,2018 ve 2019 girişli öğrencilere paket program dâhilinde dersler verildiği için ders bırakma işlemi yapılamaz. Kullanıcı adı ve şifrenizle AKSİS sayfanıza girerek Öğrenim Bilgileri/ Dönem Dersleri ve Sınavları sekmesinden kontrol ediniz. Eksik ders olduğu takdirde 13 Ekim Pazar saat 17: 00 ‘a kadar çözüm merkezi üzerinden tarafımıza bildiriniz. 
  •  DC-DD harf notlu dersler öğrencinin isteği üzerine verilmektedir. Bu nedenle otomatik ders seçimi sırasında DC-DD harf notlu dersler, ders alımına eklenmemiştir. DC-DD harf notlu derslerini almak isteyen öğrencilerin 13 Ekim Pazar saat 17: 00 ‘a kadar çözüm merkezi üzerinden tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir.

NOT: DC-DD harf notlu tekrarlanan dersten alınan son başarı notu geçerli olur.