e-Diploma Hakkında Önemli Duyuru

Değerli öğrencilerimiz;

Islak imzalı diploma hazırlık süreçlerinin uzun sürmesi ve öğrencilerimize diplomalarının hızlı bir şekilde ulaştırılması amacıyla gerekli mevzuat değişiklikleri ve sistem çalışmalarımız tamamlanarak E-imzalı diploma uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama ile mezun öğrencilerimiz geçici mezuniyet belgesine ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde diplomalarına kavuşacaktır.

Mezuniyet hakkı kazanan tüm öğrencilerimiz;

> E-imzalı diplomalarını AKSİS otomasyon sistemi üzerinden fakülteye gelme zorunluluğu olmadan bulundukları her yerden kolaylıkla alabilecektir.
> E-imzalı diploma ile birlikte mezuniyet bilgileri eş zamanlı olarak YÖKSİS’e işleneceğinden, tüm başvurularında (iş, okul, sınav vs.) E-imzalı diplomalarını ve E-DEVLET üzerinden mezuniyet bilgilerini kolaylıkla kullanabilecektir.

Not: Kare kod sistemi ve doğrulama linki ile e-diploma tüm kurumlarda kontrol edilebilir olacaktır. Bu uygulama sayesinde belge güvenliği en üst seviyeye taşınarak sahte ve taklit diploma gibi öğrencilerimizin emeğini tehdit eden durumlar ortadan kalkacaktır. (5070 numaralı Elektronik İmza Kanunu 15.01.2004 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilmiştir.)

Mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz.

 AUZEF DEKANLIĞI

E-imzalı diplomanızı nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.