29 Eylül Mezuniyete Üç Ders Sınav Başvurusu Hakkında

BAŞVURU KOŞULLARI VE AÇIKLAMALAR
> Öğrencilerin, mezuniyete üç ders sınavına girebilmeleri için 2017/2018 bahar yarıyılında kaydını yenilemiş olması gerekmektedir.
> Programındaki eğitimini tamamlamış, tüm dönemlerden en fazla üç başarısız (FF) harf notu bulunan öğrenciler, mezuniyete üç ders sınavına girebilir. (Lisans öğrencileri 8. yarıyılı, ön lisans öğrencileri 4. yarı yılı tamamlamış olmalıdır.)
> Başarısız (FF) harf notu bulunmayan ancak mezuniyet için gerekli olan minimum 2.00 AGNO notunu sağlayamayan öğrenciler, en fazla üç DC, DD (koşullu başarılı) harf notlu derslerinden mezuniyete üç ders sınavına girebilir. DC, DD harf notlu derslerinden mezuniyete üç ders sınavına başvuran öğrenciler, optiğe işaretleme yapmaması durumunda başarısız sayılacaktır.
> Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur.
> Stajını veya uygulama dersini tamamlamayan/başarılı olamayan öğrenciler mezuniyete üç ders sınavına giremez.
> Mezuniyete üç ders sınavına giren öğrencilerin başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır. Sınavdan 50 puan ve üzeri alan öğrenci ilgili dersten başarılı olmuş sayılır. Vize, final ve bütünleme sınav notları mezuniyete üç ders sınavı değerlendirmesine katılmaz.
> Her ne sebeple olursa olsun mezuniyete üç ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
> Mezuniyete üç ders sınavı; 29.09.2018 Cumartesi günü saat: 14:00’da, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara, Antalya, Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Konya, Diyarbakır sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.
> Halen cezaevinde/tutukevinde olup mezuniyete üç ders sınavına girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılır.
> Sınav merkezi tercihleri ve sınav başvuru işlemleri https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login adresinden 29 Eylül Mezuniyete Üç Ders Sınav Başvurusu kategorisinden 15.09.2018 – 17.09.2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sınav başvuruları yalnızca belirtilen kategori üzerinden alınacak olup, farklı kategoriden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
> Bildirim merkezi üzerinden yapılan başvurularda sınava girmek istenilen merkez tercihinin mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.
> Mezuniyete üç ders sınav giriş belgeleri ile ilgili bilgilendirme http://auzef.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılacaktır.


Başvuru Tarihleri: 15.09.2018 – 17.09.2018
Başvurular 15.09.2018 ve 17.09.2018 saat 16:00 arasında alınacaktır.
Başvuru adresi: https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login
Sınav Tarihi: 29.09.2018
Sınav Merkezleri: İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara, Antalya, Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Konya, DiyarbakırNOT : 2 Eylül tarihinde Mezuniyete Üç Ders Sınavına giren ve herhangi bir dersten başarısız olan öğrenciler 29 Eylül tarihinde yapılacak olan sınava başvuru yapmadan girebilecektir.
NOT : 2 Eylül tarihinde mezuniyete üç ders sınavına giren öğrenciler tekrar sınav merkezi tercihi yapmayacak olup, 29 Eylülde yapılacak olan sınava da aynı sınav merkezinde gireceklerdir.
NOT : 2 Eylül Mezuniyete Üç Ders Sınav başvurusu reddedilen öğrencilerin tekrar başvuru hakkı yoktur.