Öğrenci Kimlik Kartı

Kimlik Kartı Basım Şartları:

Kimlik kartları AKSİS otomasyon sistemi üzerindeki öğrenci fotoğrafları kullanılarak basılacaktır. Bu sebeple fotoğraflarınızın güncel ve vesikalık formatta olması gerekmektedir. Aksi takdirde kimlik basımı işlemi yapılamamaktadır.

Kimlik Kartının Öğrenciye Teslimi:

 Kimlik kartları fakültemizde dağıtılmamaktadır, kesin kayıt işleminden bir ay sonra öğrencilerimizin AKSİS sisteminde bulunan güncel adreslerine kargo ile gönderilir. (Kimlik kartında sorun yaşamamanız için AKSİS üzerinden adres bilgilerinizi güncelleyiniz.) Öğrenci kartı sadece öğrencinin kendisine teslim edilir. Önceki yıllarda kimlik kartlarını almayan öğrenciler fakültemiz öğrenci işlerinden teslim alabilirler.

Bandrol Uygulaması:

Önceki yıllarda fakültemize kayıtlı öğrenciler ve sonraki kayıt yaptıracak öğrenciler için kimlik kartlarının arkasındaki ilgili eğitim öğretim yılı alanına yapıştırılan bandrol uygulaması kaldırılmıştır.

Ulaşım Kartı Hakkında

Ulaşım kartı fakültemiz tarafından verilmemektedir. Paso (AKBİL/şehir içi ulaşım kartı) için fakültemizden aldığınız öğrenci belgesi ile bulunduğunuz şehirdeki ulaşım bürolarına başvurmanız gerekir.

Öğrenci Kimlik Kartı Kayıp İşleminde Yapılması Gerekenler:

Öğrenci kimlik kartı kaybedildiği takdirde herhangi bir ulusal veya yerel gazeteye kayıp ilanı verilmesi, 06200222 numaralı Halk Bankası hesabına Beyazıt Şube Kodunu (9820) kullanarak 20 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir. 

Öğrenci Kimlik Kartı Kırılması Sonucunda Yapılması Gerekenler:

Kimlik kartının kırılması halinde yenisinin çıkarılabilmesi için 06200222 numaralı Halk Bankası hesabına Beyazıt Şube Kodunu (9820) kullanarak 20 TL yatırılması, yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, kırılmış eski kimlik kartı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir. 

Öğrenci Kimlik Kartı Bilgilerinin(Ad-Soyad) Değişim İşlemleri:

Ad veya soyadı değişikliği nedeniyle yeni kimlik kartı çıkarıldığında herhangi bir ücret ödenmez.Öğrenci kimlik kartının Ad veya Soyad değişikliği nedeniyle yenisinin verilebilmesi için kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe,güncel nüfus cüzdanı fotokopisi, eski öğrenci kimlik kartı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir. 

 

*Evraklar kargo ya da elden teslim edilebilmektedir.

Kargo Adresi:  İÜ Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Evrak Kayıt Birimi   

Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler / Fatih / İSTANBUL 

 

NOT : Öğrenci kimlik kartı ile ilgili problemlerinizin çözümü için http://auzef.istanbul.edu.tr/cozum/ adresinden “Öğrenci Kimlik Kartı Talebi” kategorisinden talep yolu ile yetkililere ulaşabilirsiniz.  Tarafınıza talep üzerinden dönüş sağlanacaktır.