Başvuru Koşulları

YGS-LYS İle Kayıt

Fakültemiz lisans ve ön lisans programlarına YGS-LYS’ye giriş yaptıktan sonra fakülte programlarımıza tercih yapabilirsiniz. ÖSYM tarafından yerleştirildiğiniz takdirde kayıt hakkı elde edersiniz.

İkinci Üniversite Kapsamında Sınavsız Kayıt

Herhangi bir üniversitenin lisans programlarından mezun veya öğrenci iseniz fakültemiz lisans ve ön lisans; herhangi bir üniversitenin ön lisans programlarından mezun veya öğrenci iseniz fakültemiz ön lisans programlarına ikinci üniversite kapsamında sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz. Detaylı bilgi için: http://ikinciuniversite.istanbul.edu.tr/

DGS ile Kayıt

AUZEF’te 1 lisans tamamlama programı bulunmaktadır: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Tamamlama. Bu program, sadece DGS ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 3 yıldır. Tamamladığınız ön lisans programını lisansa tamamlayabilmek için bu programın mezun olduğunuz programların devamı niteliğinde olması gerekmektedir. Mezun olunan ön lisans alanına göre geçiş yapılabilecek lisans programlarının bilgisine ÖSYM’nin DGS kılavuzundan erişebilirsiniz.

YÖS İle Kayıt

Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının fakültemize kayıt olabilmesi için YÖS’e giriş yapması ve istenilen koşulları sağlaması gerekmektedir. Detaylı bilgi için: http://yos.istanbul.edu.tr

Sağlık Lisans Tamamlama ile Kayıt:

2015 yılında açılan 4 lisans tamamlama programına kayıtlar YÖK tarafından yerleştirmeyle gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için YÖK resmi sitesine bakılmalıdır.

Yatay Geçiş Sınavı ile Kayıt

Yatay geçiş ile fakültemize kayıt olmak isteyen öğrencilerin istenilen koşulları sağlayıp başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için üniversitenin resmi web sayfası http://www.istanbul.edu.tr/ den başvuru koşullarını inceleyiniz.