Uzaktan Eğitim Derse Devam Notları

Derse Devam Notları yayınlanmıştır. Yoklama notlarınızı ve haftalık devam çizelgenizi https://ue.istanbul.edu.tr  adresinden Öğrenme Yönetim Sistemi(ÖYS)’ne giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Eğer canlı ders yoklamalarınızın doğru olarak görüntülenmediğini düşünüyorsanız “Yoklamaları Güncelle” butonuna tıklayarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Canlı ders aktivitelerinizi “Detaylı Raporlama” butonuyla görüntüleyebilirsiniz. İtiraz ve taleplerinizi aynı ekran içinden “Sorun Bildir” butonuna tıklayarak AUZEF Çözüm’e gönderebilirsiniz.

Derse Devam notları, girmiş olduğunuz ders sayısına göre değerlendirilmiştir. Dönem başlangıcındaki ilk üç hafta kayıt yenileme tarihleri ile örtüştüğü için, o dersin en az birine girmiş olan öğrenciler bu haftalarda derslere devam etmiş sayılmıştır.  Eksik yapılmış olan dersler için öğrenciler eksik yapılan haftalarda derse devam etmiş sayılmış ve durumları çizelgelerine eklenmiştir.

Canlı Ders Yoklamaları’na itiraz için son tarih 7 Haziran Çarşamba günü mesai bitimidir. İtirazlarınızı Auzef Çözüm sayfasından yapabilirsiniz. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.  

Not:

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Afet Kültürü, Yabancı Dil, Şehir Kültür İstanbul, Güzel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Mezuniyet Projesi, Bitirme Projesi derslerini alan öğrenciler,

Tekrar alınan derslerde devam zorunluluğu olmadığı için dersi tekrar alan öğrenciler,

Özel Gereksinimli statüsündeki öğrenciler derslere devamdan muaf tutulmuştur.